Nicholas Latifi ponownie pojedzie w pierwszym treningu w bolidzie Williamsa

Liderujący w klasyfikacji Formuły 2, Nicolas Latifi, po raz drugi w tym sezonie pojedzie bolidem Williamsa w pierwszym piątkowym treningu. W Kanadzie zastąpił Roberta Kubicę, tym razem zmieni George'a Russella.

Nicholas Latifi, który jest kierowcą rezerwowym Williamsa, wykupił przed sezonem możliwość wzięcia udziału w testach dla młodych kierowców oraz w sześciu piątkowych treningach. Po raz pierwszy zasiadł za kierownicą bolidu w Kanadzie, gdzie zastąpił Roberta Kubicę. W pierwszej sesji przed wyścigiem o GP Francji, swój samochód odda mu George Russell.

Zobacz wideo

- Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem mojego programu treningowego z zespołem we Francji, zwłaszcza po udanych weekendzie w Kanadzie. Montreal dał mi wiele dobrego, dlatego liczę na podobne doświadczenia w Le Castellet - powiedział lider klasyfikacji Formuły 2.

- To nieco inny tor, ze znacznie mniejszym ryzykiem spowodowanym naturą obiektu, co da mi nieco więcej pewności siebie i pozwoli mocniej naciskać. To także weekend, gdy będę łączył moje obowiązki w Formule 1 i Formule 2, co może być nieco wymagające. Czeka mnie tym samym bardzo pracowity weekend - podkreślił Latifi.

Więcej o: