Kolejny spadek Roberta Kubicy w rankingu kierowców. Fantastyczne miejsce Russella!

Robert Kubica w najnowszym rankingu kierowców opublikowanym przez portal espn.com spadł na ostatnią, 20. pozycję. W porównaniu do poprzedniej wersji, wyprzedził go Antonio Giovinazzi. Zespołowy partner Polaka, George Williams, awansował na 7. pozycję.

Robert Kubica w najnowszym rankingu kierowców Formuły 1 opublikowanym na portalu espn.com zajmuje ostatnią, 20. pozycję. W porównaniu do poprzedniego zestawienia, spadł o jedno miejsce, za Antonio Giovinazziego, uznawanego za jedno z największych rozczarowań obecnego sezonu. Znacznie lepiej oceniany jest zespołowy partner Polaka, George Russell, który awansował z 9. na 7. lokatę.

Zobacz wideo

- Jeśli nie był w stanie dowieźć czegokolwiek w Monako i Kanadzie - na jego dwóch ulubionych torach - jaka jeszcze jest nadzieja dla Kubicy w obecnym sezonie? Przykro patrzeć, jak przyjeżdża ostatni szósty raz w tym sezonie, zwłaszcza po jego niezwykłym powrocie do Formuły 1, ale oczywistym jest fakt, że nie jest już tym samym kierowcą, który stawał na podium. Być może to czas, gdy Kubica powinien zacząć myśleć o swoich planach na 2020 rok, gdyż wydaje się mało prawdopodobne, że zachowa swoją posadę - napisali dziennikarze espn.com w uzasadnieniu ostatniej pozycji Kubicy.

Zdecydowanie lepsze opinie zbiera George Russell, który od początku sezonu nie przegrał jeszcze z Kubicą ani w kwalifikacjach, ani w wyścigu. - Na palcach jednej ręki można policzyć kierowców, którzy nie popełnili błędu w 2019 roku i Russell z pewnością jest jednym z nich. Wykonuje swoją pracę w Williamsie najlepiej jak potrafi. Był lepszy od doświadczonego partnera, Roberta Kubicy, w każdej sesji w tym sezonie. To może doprowadzić go w przyszłości do znacznie bardziej konkurencyjnego miejsca. Niestety, na razie to tylko twardy slogan - podkreślono w wyjaśnieniu 7. miejsca Brytyjczyka w rankingu.

W czołówce zaszła jedna zmiana. Sebastian Vettel po swoim występie w GP Kanady, gdy z powodu kary zajął 2. miejsce, tylko za Lewisem Hamiltonem, awansował na 3. pozycję w zestawieniu. Na czele pozostał liderujący w mistrzostwach świata Hamilton, natomiast 2. miejsce zajmuje Max Verstappen.

Więcej o: