Williams ma program, który pomoże zrozumieć potencjał bolidu. Kubica może nie doczekać

- Mamy program testowy, który cały czas będzie kontynuowany, aby lepiej zrozumieć potencjał bolidu. To zadanie długoterminowe - powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa przed zbliżającym się Grand Prix Francji. Niestety okazuje się, że na szybką poprawę wyników Williamsa Robert Kubica będzie musiał poczekać.

Zero zdobytych punktów (jako jedyny zespół w całej stawce F1) i ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów w obecnym sezonie Formuły 1. Ostatnie miesiące są bardzo trudne dla Williamsa, którego kierowcą jest Robert Kubica. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie brytyjskiego zespołu wiedzą, że szans na walkę o czołowe lokaty w tym roku już nie ma, a jedyne co można zrobić, to ulepszyć bolid, jakim jeżdżą Kubica i George Russell. - Mamy program testowy, który cały czas będzie kontynuowany, aby lepiej zrozumieć potencjał bolidu. To zadanie długoterminowe - przyznał Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa przed zbliżającym się Grand Prix Francji.

Zobacz wideo

- Teraz chcemy skoncentrować się na oponach i ich ustawieniach, już konkretnie pod tor Paul Ricard [na nim odbędzie się Grand Prix Francji - red.] - dodał. Robson powiedział także, kto wystąpi w sesjach treningowych Grand Prix Francji, które odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. - Po udanym występie podczas pierwszego treningu w Kanadzie, ponownie za kierownicą zasiądzie Nicholas Latifi. Będzie on dzielić obowiązki z Robertem Kubicą.

Więcej o: