Ferrari się nie poddaje. Składają wniosek o rozpatrzenie incydentu z udziałem Sebastiana Vettela

Ferrari potwierdziło złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie incydentu z udziałem Sebastiana Vettela, do którego doszło podczas Grand Prix Kanady.

W trakcie wyścigu na Sebastiana Vettela została nałożona 5-sekundowa kara czasowa za niebezpieczny powrót na tor po niekontrolowanym wyjeździe na trawiaste pobocze. Zdaniem sędziów Niemiec nie zwrócił uwagi na jadącego tuż za nim Lewisa Hamiltona, który miał zostać zmuszony do wykonania uniku. Początkowo Scuderia zapowiedziała odwołanie od decyzji sędziów, przez którą jej kierowca zakończył rywalizację w Kanadzie na drugim miejscu, za Hamiltonem. FIA potwierdziła jednak oficjalne wyniki wyścigu, sugerując tym samym zespołowi, że zgodnie z przepisami od kar nałożonych w trakcie wyścigu nie przysługuje apelacja.

Zobacz wideo

W ubiegły czwartek Ferrari oficjalnie ogłosiło, że nie skorzysta z możliwości wniesienia odwołania, ale jednocześnie dało do zrozumienia, iż rozważa zawnioskowanie o ponowne zbadanie incydentu na mocy artykułu numer 14 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego. Zgodnie z jego zapisem zespół może poprosić o jeszcze jedną analizę zdarzenia, z zastrzeżeniem, że od czasu wydania decyzji o karze pojawiły się nowe dowody w sprawie.

W poniedziałek wieczorem rzecznik Ferrari poinformował o złożeniu wniosku o ponowne zbadanie incydentu. Nowe dowody zostaną poddane ocenie FIA. Jeśli zostaną uznane za znaczące i istotne, do pracy przystąpią sędziowie. - Jeśli odkryty zostanie znaczący i istotny nowy element, który nie był dostępny dla stron ubiegających się o analizę w czasie trwania imprezy, niezależnie od tego, czy sędziowie wydali już orzeczenie w sprawie, wyznaczeni przez FIA oficjele muszą spotkać się w swoim gronie (osobiście lub w inny sposób), w uzgodnionym przez siebie terminie, wzywając zainteresowaną stronę lub strony do wysłuchania wszelkich stosownych wyjaśnień i wydając werdykt w oparciu o przedstawione przed nimi fakty i elementy - głosi stosowny zapis Kodeksu Sportowego.

Więcej o Formule 1 przeczytasz na f1wm.pl

Więcej o: