F1. Robert Kubica o startach w kolejnym sezonie: "Mam swój wiek, swoje w życiu zrobiłem"

F1. Robert Kubica był niedawno gościem programu "Newsroom" w Wirtualnej Polsce. Kierowca Williamsa był pytany nie tylko o obecny sezon na torach Formuły 1, ale także o plany na nieco dalszą przyszłość. Krakowianin przyznał, że w tej kwestii nie wszystko będzie zależało wyłącznie od niego.
Zobacz wideo

W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce Robert Kubica opowiedział o swoich zamierzeniach na kolejny sezon Formuły 1. Kierowca Williamsa przyznał, że po zakończeniu tegorocznej rywalizacji będzie musiał przemyśleć kilka scenariuszy, choć obecnie skupia się na jak najlepszej jeździe w barwach brytyjskiego zespołu.

"To co będzie się działo ze mną w przyszłym roku nie zależy tylko ode mnie. Zobaczymy, jakie pojawią się możliwości i co będę chciał robić. Nie widzę znaków zapytania, ale trzeba będzie jednak dojść do jakichś kompromisów. Jeśli coś nie przynosi oczekiwanych osiągów lub nie czerpie się z czegoś satysfakcji to na dłuższą metę nie ma to sensu. Nie mówię że tak jest teraz, ale taka sytuacja może się kiedyś wydarzyć" – stwierdził Kubica.

F1. Robert Kubica o startach w kolejnym sezonie: "Mam swój wiek, swoje w życiu zrobiłem"

"W tym momencie nie skupiam się na przyszłości. Mam swój wiek, swoje w życiu zrobiłem, niektóre rzeczy lepiej, niektóre gorzej. To nie jest tak, że ogłaszam, że nie będę jeździł. To zbyt wczesny etap sezonu. Nie wszystko zależy ode mnie, ale jednocześnie mam w tej kwestii sporo do powiedzenia" – dodał kierowca Williamsa

 

Obecny w studio prezes Orlenu Daniel Obajtek został zapytany, czy kierowany przez niego koncern jest w stanie pomóc Kubicy w lepszego zespołu: "Wszystko jest na stole, a my posiadamy takie możliwości. Dużo zależy od kierunku, jaki będzie chciał obrać Robert, który przecież świetnie czuje ten sport. Wszystkie możliwości wchodzą w grę – ocenił Obajtek.