Robert Kubica odejdzie z Williamsa i trafi do innego zespołu F1? Orlen chce pomóc

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, przyznał w programie "Newsroom", że rozpatrują opcję poszukania innego zespołu dla Roberta Kubicy, choć możliwości w przyszłym roku będzie niewiele.

Daniel Obajtek w programie "Newsroom" Sportowych Faktów WP i Polsatu News przyznał, że Orlen szuka miejsca dla Roberta Kubicy w innym zespole na przyszły sezon Formuły 1. - To praca Roberta i Orlenu. Wszystko jest na stole. Takie możliwości również mamy. Często rozmawiamy na ten temat. Dużo tu zależy od kierunku, jaki obierze Robert. Przecież on ma dobre wyczucie tego sportu - powiedział prezes Orlenu.

Zobacz wideo

Robert Kubica z fatalną statystyką w Williamsie

Nie da się ukryć, że Williams w obecnym sezonie prezentuje się dramatycznie źle. Kierowcy ekipy z Grove nie są w stanie nawiązać realnej walki z żadnym z rywali, wobec tego głównym źródłem porównania dyspozycji zawodników jest pojedynek wewnątrz zespołu. Tutaj statystyki są bezwzględne. W pierwszych siedmiu wyścigach George Russell siedmiokrotnie okazywał się lepszy od Roberta Kubicy zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu. Żaden z kierowców w stawce nie ma tak złej statystyki wewnątrz teamu. To z pewnością nie ułatwi poszukiwania miejsca w innej ekipie w przyszłym sezonie.

Umowa Orlenu z Williamsem jest skonstruowana w formule 1+1. Oznacza to, że przy spełnieniu określonych warunków i obecności Kubicy w zespole zostanie ona przedłużona na kolejny sezon. Szanse na to wydają się jednak stosunkowo małe. Znacznie bardziej prawdopodobne jest znalezienie miejsca w innym zespole, co w swoim tekście analizował Karol Górka.