Kimi Raikkonen: Alfie Romeo po prostu brakuje osiągów

Kimi Raikkonen przyznał, że ekipie Alfy Romeo brakuje osiągów w europejskiej części sezonu 2019. Uważa się, iż konstrukcja włoskiego zespołu boryka się z tymi samymi problemami co Ferrari.

Fin zaliczył świetny początek mistrzostw, zdobywając punkty we wszystkich pierwszych czterech rundach. Mimo to od Grand Prix Hiszpanii model C38 wyraźnie ustępuje konkurencji, co uniemożliwia podjęcie walki o miejsca w czołowej dziesiątce.

Zobacz wideo

W Kanadzie lider zespołu - Kimi Raikkonen, odpadł w kwalifikacjach już w Q1 z siedemnastym wynikiem. Z kolei w wyścigu był on w stanie przebić się tylko o dwie pozycje. Według ekspertów, tak wyraźna obniżka formy Alfy Romeo spowodowana jest problemami ze zmuszeniem opon do pracy, z czym zmaga się również Ferrari.

- Nie mamy żadnych kluczowych problemów, po prostu brakuje nam osiągów - stwierdził Kimi Raikkonen. - To był dosyć trudny weekend. Nawet przez moment nie byliśmy tu szybcy, a bolid był daleki od idealnego. Na niektórych okrążeniach wydawało się, że jest lepiej, a czasem wyglądało to źle. Nie było powtarzalności.

- Czy jestem dwunasty lub trzynasty, nie obchodzi mnie to, że dojechałem do mety. Mógłbym być nawet ostatni. Opony są takie same dla wszystkich. W kolejnym wyścigu powinniśmy mieć trochę nowych części i mam nadzieję, że pomoże nam to wrócić do walki o punkty.

Więcej o Formule 1 na f1wm.pl