F1. Ferrari odwoła się od kary dla Sebastiana Vettela. Zadecydowała o porażce z Hamiltonem

Ferrari wyraziło chęć odwołania się od kary wymierzonej Sebastianowi Vettelowi. Niemiec zajął drugie miejsce w Grand Prix Kanady, przegrywając z Lewisem Hamiltonem.

Ferrari nie zgadza się z decyzją sędziów ws. Vettela

Ferrari poinformowało FIA o zamiarze odwołania się od decyzji o ukaraniu Sebastiana Vettela za niebezpieczny powrót na tor w trakcie wyścigu w Montrealu. Sędziowie uznali, że Niemiec dopuścił się złamania przepisów, zmuszając Hamiltona do podjęcia działania zmierzającego do uniknięcia kolizji. W efekcie do czasu wyścigu czterokrotnego mistrza świata doliczono pięć karnych sekund. Spowodowały one, że kierowca Ferrari stracił zwycięstwo i ukończył wyścig na drugim miejscu. Ferrari uważa, że Vettel nie powrócił na tor w niebezpieczny sposób i nie wypchnął Hamiltona poza obręb toru.

Zobacz wideo

W teorii, zgodnie z przepisami stajnia z Maranello ma teraz 96 godzin na podjęcie decyzji o tym, czy złożyć formalną apelację, którą rozważy Międzynarodowy Trybunał FIA. Może on jednak uznać, że odwołanie od decyzji sędziów jest niedopuszczalne. Regulamin Sportowy F1 mówi bowiem, iż kary czasowe nałożone w trakcie wyścigu - taka jak ta wymierzona Vettelowi - nie podlegają apelacji. Ze względu na to Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała już oficjalne wyniki wyścigu, potwierdzając, że zwycięzcą niedzielnej rywalizacji został Hamilton. Więcej informacji o F1 na portalu f1wm.pl.

Więcej o: