Robert Kubica i George Russell odpadli z kwalifikacji. Ogromna różnica między kierowcami Williamsa

Robert Kubica zakończył kwalifikacje przed wyścigiem o GP Kanady na ostatnim, 20. miejscu. W Q1 odpadł także George Russell, jednak różnica pomiędzy nimi była ogromna i wyniosła blisko 0,8 sekundy. Zwyciężył Sebastian Vettel, przed Lewisem Hamiltonem i Charlesem Leclerkiem.

Robert Kubica po raz siódmy z rzędu przegrał kwalifikacje ze swoim zespołowym partnerem, Georgem Russellem. Polak od początku sesji miał znacznie słabsze tempo. Różnica na zakończeniu pierwszego segmentu pomiędzy nimi była jednak ogromna i wyniosła blisko 0,8 sekundy. Tempo Williamsa w Kanadzie jest dramatyczne, Brytyjczyk stracił do 18. kierowcy w Q1 ponad 1,3 sekundy.

Zobacz wideo

O wiele więcej wydarzyło się w trakcie Q2. W decydujących momentach drugiego segmentu kwalifikacji swój bolid rozbił Kevin Magnussen, co uniemożliwiło poprawianie rezultatów innym kierowcom. W tym momencie na 11. pozycji był Max Verstappen, który tym samym zakończył sobotnią rywalizację. Wraz z Holendrem odpadli Kwiat, Giovinazzi, Albon i Grosjean.

W końcówce Q3 wydawało się, że niemal murowanym kandydatem do wygranej jest Lewis Hamilton. Brytyjczyk poprawił swój czas, jednak Sebastian Vettel fenomenalnie przejechał trzeci sektor i pokonał mistrza świata o ponad 0,2 sekundy. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Charles Leclerc. Dopiero szósty był Valtteri Bottas, który na początku ostatniego segmentu popełnił błąd i obrócił swój błąd w 2. zakręcie. Jego ostatnie okrążenie było bardzo nerwowe i oprócz wspomnianej trójki przegrał także z Danielem Ricciardo i Pierre'em Gaslym.

Wyścig rozpocznie się w niedzielę o godz. 20:10. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: