F1. Robert Kubica może podważyć decyzję Williamsa i zostać liderem zespołu, twierdzi Mark Hughes

Portal "Motorsportmagazine.com" pochwalił Roberta Kubicę za ostatnie GP Monako. Eksperci uważają, że Polak pokazał, iż może być liderem zespołu Williamsa. "Kluczowe będą najbliższe wyścigi i jego rywalizacja z Georgem Russellem" - czytamy w tekście Marka Hughesa, który jest również ekspertem Sky Sports.

Robert Kubica zajął w GP Monako 18. miejsce jednak był to jego najlepszy występ w tym sezonie. Ruszając z ostatniego pola Polak już na starcie odrobił dwie pozycje, wyprzedzając George’a Russella oraz Antonio Giovinazziego. Kubica był też bliski wyprzedzenia Kimiego Raikkonena, a końcówkę wyścigu przejechał w tempie czołówki.

Zobacz wideo

Polak nie mógł wypracować lepszego wyniku przez zużyte i zimne opony. Kolejne lokaty zaczął tracić przed zjazdem do boksu. Do tego został uderzony z tyłu przez Giovinazziego. Postępy naszego kierowcy zauważył portal "Motorsportmagazine.com", który chwali Kubicę za dobrą postawę w Monako i wykręcanie lepszych czasów od Russella zarówno w treningach jak i wyścigu.

Robert Kubica może podważyć decyzję Williamsa

- Williams wciąż spogląda na Russella jako na kierowcę, który ma maksymalizować szanse na jak najlepszy wynik w kwalifikacjach oraz podczas wyścigu. Jednak w Monako Kubica po raz pierwszy pokazał, że jest w stanie podważyć tę decyzję. Jego postawa nie powinna jednak dziwić, bo pamiętamy przecież jak długą drogę przebył, by znaleźć się tu, gdzie jest po fatalnym wypadku - czytamy.

- Jeśli Kubica będzie w stanie utrzymać wysoką formę i pokaże ją w kolejnych GP, to wykona bardzo ważny krok w swoim niesamowitym powrocie. Wtedy jedyne czego będzie jeszcze potrzebował, to szybszy samochód. Najbliższe wyścigi i jego walka z Russellem mogą okazać się kluczowe - czytamy.