George Russell spodziewa się problemów. Kierowca może pojechać jeszcze szybciej?

George Russell przyznał po czwartkowych treningach, że mógł pojechać szybciej w sesjach treningowych. - Można uzyskać lepszy czas okrążenia. Brytyjczyk przyznał także, że Williamsa może czekać problematyczny weekend.

George Russell uważa, że w drugim treningu mógł uzyskać nieco lepszy czas okrążenia. Brytyjczyk dodaje, że bolid Williamsa ciężko prowadzi się na ulicznym torze w Monte Carlo.

Zobacz wideo

Obiekt w Monako wymaga pakietu zapewniającego wysoki docisk i przyczepność. Konstrukcja Williamsa od samego początku sezonu nie pozwala kierowcom na stabilne pokonywanie zakrętów, co nie stanowi dobrej wróżby przed decydującymi sesjami wyścigowego weekendu.

Popełniłem błąd na pomiarowym okrążeniu, więc prawdopodobnie mój rezultat mógł być lepszy. Jak już mówiłem, na tym torze potrzeba pewności siebie, pewności w prowadzeniu bolidu, optymalnego balansu. My tego nie mamy - wyjaśniał Russell po zakończeniu FP2.

Odpowiadając na pytania Eleven Sports, reprezentant teamu z Grove dodał: Tempo było prawdopodobnie słabsze niż tego chcieliśmy i oczekiwaliśmy, ale w Monako trzeba pewności za kierownicą i bolidu, który słucha się kierowcy. Niestety obecnie nam go brakuje, więc nie jestem tym szczególnie zaskoczony.

Celem na dzisiaj było maksymalne wykorzystanie naszej sytuacji. Nie tu chcemy być, więc trzeba kontynuować naukę. Monako to specyficzny tor - jeśli doświadczymy tutaj jakiegoś potknięcia, to nie będziemy zbytnio rozczarowany. Ten tor na pewno nie jest wyznacznikiem dla reszty sezonu.