Rezerwowy kierowca Williamsa robi furorę. Kolejna wygrana! Co z przyszłością Roberta Kubicy?

Kierowca rezerwowy Williamsa, Nicholas Latifi powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej dzięki zwycięstwie w głównym wyścigu F2 w Barcelonie. Jest to trzecia wygrana rezerwowego Williamsa w tym sezonie.

W sobotę w kanadyjskich mediach gruchnęła wieść, że Robert Kubica mógłby zostać zastąpiony przez Nicholasa Latifiego, rezerwowego kierowcę Williamsa, jeszcze w trakcie trwania tego sezonu. Kanadyjczyk jest w świetnej formie. Po raz trzeci w tym sezonie wygrał wyścig Formuły 2.

Zobacz wideo

Latifi dzięki kolejnemu zwycięstwu, jest na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Formuły 2, a to może mu pomóc w uzyskaniu superlicencji, niezbędnej, by móc startować w Formule 1.

Nicholas Latifi będzie reprezentował Williams podczas przyszłotygodniowych testów na torze w Barcelonie.

Robert Kubica straci miejsce w Formule 1 na rzecz Latifiego?

Po zagranicznych mediach, a teraz już również po polskich, przewijają się najnowsze plotki dotyczące Roberta Kubicy i faktu, że Polak może zostać zwolniony z kontraktu w ekipie Williamsa jeszcze w trakcie trwania sezonu. Kanadyjski "Le Journal de Montreal" powołując się na swoje informacje twierdzi, że w Williamsie nadchodzi czas poważnych decyzji, a jedną z nich może być zastąpienie Roberta Kubicy Kanadyjczykiem - Nicholasem Latifim, który znakomicie radzi sobie w Formule 2 i jest również kierowcą testowym Williamsa.