Grand Prix Hiszpanii: Robert Kubica ostatni w kwalifikacjach. Valtteri Bottas z pole position

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii w Formule 1. Do Georga Russella stracił aż 1,2 sekundy. W wyścigu wystartuje jednak z przedostatniej pozycji, przed Brytyjczykiem, który otrzymał karę. Najlepszy był Valtteri Bottas z Mercedesa.

Kubica starał się w eliminacjach wypaść jak najlepiej. Jako pierwszy opuścił nawet garaże w Q1, ale nie był w stanie rywalizować z rywalami. Po raz kolejny w tym sezonie był ostatni w kwalifikacjach. Polak w niedzielę wystartuje jednak z 19. pozycji, bo na końcu ustawi się George Russell. Brytyjczyk otrzymał karę po tym, jak doszło w jego bolidzie do wymiany skrzyni biegów. Ta zaś musiała zostać dokonana z uwagi na wypadek na wcześniejszym treningu.

Zobacz wideo

Bezsprzecznie najlepsi w kwalifikacjach byli kierowcy Mercedesa. Najszybszy okazał się  Valtteri Bottas, a drugie miejsce zajął Lewis Hamilton. Fin zgarnął trzecie pole position z rzędu. Trzeci był Sebastian Vettel z Ferrari. Jego kolega z zespołu Charles Leclerc był dopiero piąty, bo ze względu na brak nowego kompletu opon, mógł w Q3 przejechać tylko jedno okrążenie, na którym nie zdołał wykręcić zadowalającego go czasu. 

Więcej o: