F1. Deszczowa sobota w Hiszpanii? Zespoły otrzymają dodatkowy komplet opon

Jak poinformował portal racefans.net, wszystkie zespoły otrzymają przed sobotnim treningiem dodatkowy komplet opon na mokry tor. Powodem takiej decyzji Pirelli są prognozy pogody, które wskazują na możliwość opadów deszczu.

Portal racefans.net opublikował informację, że wszystkie zespoły otrzymają od Pirelli dodatkowy komplet opon przeznaczonych do jazdy po mokrym torze. Włoski dostawca opon podjął taką decyzję na podstawie prognozy pogody na pozostałą część Grand Prix Hiszpanii, przygotowanej przez firmę współpracującą z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA). Gdyby okazało się, że podczas kwalifikacji bądź wyścigu spadnie deszcz, większe szanse na dobry rezultat będzie miał Robert Kubica, który podczas kariery w Formule 1 słynął z umiejętności doskonałej jazdy w deszczu.

Zobacz wideo

W ten sposób FIA chce uniknąć sytuacji, w której w trzecim treningu zespoły unikają wyjazdów na tor, aby zaoszczędzić opony na kwalifikacje i niedzielny wyścig, co w ostatnich latach podczas deszczowych sesji zdarzało się nagminnie. Rywalizacja o ustawienie na starcie rozpocznie się w sobotę o 15:00. Relacja na Sport.pl.

Robert Kubica i George Russell zamienili się nadwoziami. Polak dostał nowe części

Po piątkowych treningach pojawiły się spekulacje dotyczące części wykorzystywanych przez George'a Russella i Roberta Kubicę. Wszystko po zakończeniu popołudniowej sesji wyjaśnił Brytyjczyk.

Więcej o: