F1. Wypadek na treningu przed GP Hiszpanii! Kierowca w ostatniej minucie poważnie uszkodził bolid

Lance Stroll, kierowca Racing Point F1 Team, popełnił prosty błąd w ostatniej minucie pierwszego treningu przed GP Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną. Kanadyjczyk poważnie uszkodził bolid.

Lance Stroll był jedynym kierowcą, który zaliczył poważny incydent podczas pierwszego treningu przed GP Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną. Kanadyjczyk najechał na trawę i wypadł z toru. Bolid Racing Point F1 Team został poważnie uszkodzony. Stroll nie tylko zniszczył przednie skrzydło, ale też urwał przednie lewe koło. Po wypadku Kanadyjczyka na torze pojawiła się czerwona flaga, co zakończyło pierwszą sesję treningową na minutę przed jej planowanym końcem.

Zobacz wideo

Williams z nadzieją? Kubica lepszy od Russella

Robert Kubica zakończył pierwszą sesję treningową na 19. miejscu, przedostatnim. Ostatni był jego zespołowy rywal George Russell. Warto dodać, że Williams nie odstawał już tak bardzo od reszty stawki. Do zwycięzcy pierwszego treningu - Valtteriego Bottasa z Mercedesa - kierowcy brytyjskiego zespołu stracili ok. trzech sekund. W pierwszym treningu nie zabrakło jednak wstydliwych wpadek w Williamsie. Robert Kubica i George Russell stracili podczas okrążeń szkiełka w lusterku. - Mała, ale denerwująca awaria - przyznał podczas transmisji Mikołaj Sokół, komentator Eleven Sports. Pierwszy trening wygrał Valtteri Bottas z Mercedesa. Tuż za nim byli obaj kierowcy Ferrari: Sebastian Vettel i Charles Leclerc. Wyścig o GP Hiszpanii w niedzielę o godz. 15.10.

Więcej o: