F1. "Russell powinien wygrać z Robertem Kubicą znacznie łatwiej. Różnica była minimalna"

Tegoroczny bolid Williamsa nie pozwoli powalczyć George'owi Russellowi i Robertowi Kubicy o punkty w bieżącym sezonie F1. Dziennikarz "Motorsportu" Valentin Khorounzhiy przyznał jednak na łamach "Autosportu", że porównywanie kierowców ekipy z Grove nie ma sensu, biorąc pod uwagę słowa Claire Williams, która potwierdziła, że obydwa auta różnią się od siebie.
Zobacz wideo

Robert Kubica i George Russell nie mogą walczyć o punkty ze względu na słabości bolidu Williamsa. Wiele wskazuje na to, że poprawki wprowadzone do auta przed GP Hiszpanii (12 maja) będą ostatnimi w obecnym sezonie, których celem będzie rozwój maszyny. - Williams wykluczył ściągnięcie za wielkie pieniądze nowego dyrektora technicznego, który miałby zapoczątkować nową erę w zespole - przyznał dziennikarz "Motorsportu", Valentin Khorounzhiy.

"Russell powinien znacznie łatwiej wygrać z Kubicą"

W pierwszych czterech wyścigach lepszy za każdym razem był George Russell. Khorounzhiy na łamach "Autosportu" stwierdził jednak, że porównywanie kierowców Williamsa na tym etapie może być przedwczesne, zwłaszcza biorąc pod uwagę słowa Claire Williams. Wiceszefowa zespołu przyznała, że obydwa bolidy nieco różnią się od siebie. - Jeśli faktycznie tak jest, to Russell powinien znacznie łatwiej wygrać z Kubicą w kwalifikacjach w Bahrajnie i Chinach. Różnica między nimi była jednak minimalna - powiedział.

Khorounzhiy zauważa także, jak wielki ciężar niesie na swoich barkach Kubica w porównaniu z Russellem. - Nie można porównywać karier Russella i Kubicy. Polak dostał swoją drugą szansę w F1 po długiej walce. Wiek zdecydowanie nie gra na jego korzyść. Na swoich barkach niesie oczekiwania całego narodu, bo jest największą gwiazdą sportów motorowych w Polsce - powiedział na temat polskiego kierowcy. - Russell utrzymuje Williamsa w trudnych chwilach w jednym kawałku, to on motywuje pracowników. Kubica nie chce się wcielać w taką rolę. Jest znacznie bardziej krytyczny od Brytyjczyka - dodał, wyjaśniając, że Russell miał prawo określić się mianem "lidera zespołu".

Więcej o: