F1. Williams przyznała: Kubica i Russell nie jeżdżą takimi samymi bolidami

Claire Williams przyznała, że Robert Kubica i George Russell nie jeżdżą takimi samymi bolidami, ale trwają prace nad tym, by zniwelować różnice.
Zobacz wideo

- Przeprowadziliśmy wiele analiz podłogi samochodu Roberta Kubicy, która według Roberta generuje różnice w samochodach. George Russell nie odczuwa tego tak mocno, jak Robert. To kwestia odczuć, choć sama nie wiem, gdyż nie jestem kierowcą. Musimy to zrozumieć. Jesteśmy tak blisko, jak to możliwe, by dać kierowcom poczucie i pewność, że dysponują tym samym sprzętem - powiedziała Claire Williams dla brazylijskiej telewizji UOL Sport, cytowana przez portal "Powrót Roberta".

Williams oceniła również postawę Kubicy i Russella. - Biorąc pod uwagę samochód, który im daliśmy, myślę, że to był niesamowicie trudny okres dla nich, ale obaj dali z siebie wszystko. To wszystko, o co możemy prosić w tej sytuacji - dodała.

Kubica mówił: Zrozumienie problemu musi być naszym priorytetem

Zrozumienie tego, dlaczego oba bolidy zachowują się inaczej, musi być naszym priorytetem. Nie znamy powodu. Zapewnienie tego, aby oba bolidy pracowały w ten sam sposób to fundamentalna kwestia. W przeciwnym wypadku mówimy o zupełnej loterii - mówił pod koniec marca o różnicach w bolidach Williamsa Kubica. Następny wyścig F1 odbędzie się w Hiszpanii. Początek w niedzielę o 15:10, kwalifikacje w sobotę o 15:00. Pierwsze dwa treningi odbędą się w piątek (11:00 i 15:00), a trzeci w sobotę o 12:00.

Więcej o: