Morderczy trening Roberta Kubicy przed GP Hiszpanii. Świetna forma Polaka

169 km - tyle kilometrów nie w bolidzie, ale na rowerze przejechał Robert Kubica przed zbliżającym się Grand Prix Hiszpanii.
Zobacz wideo

Kolarstwo już kilka lat temu stało się drugą pasją Roberta Kubicy. Polski kierowca na rowerze spędza naprawdę dużo czasu. W internecie pojawiło się zdjęcie z ostatniego treningu Kubicy. Specjalna aplikacja pokazuje, że przejechał aż 169 kilometrów. Niekiedy taki dystans mają etapy wielkich wyścigów. - Dzisiejsze menu - podpisał zdjęcie Kubica.

Koniec sezonu dla Williamsa?

Robert Kubica od dawna ciężko trenuje, by być w jak najlepszej formie. Niestety ze względu na problemy z bolidem Polak jak na razie nie ma szczęścia podczas startów w wyścigach. W ostatnich dniach wyszło na jaw, że Williams przed wyścigiem o GP Hiszpanii (12 maja) znacząco zredukował liczbę pracowników odpowiedzialnych za produkcję części bolidu. Taki ruch może oznaczać, że zespół Kubicy zakończył prace nad rozwojem tegorocznej maszyny.

Ten ruch może jednak oznaczać dwie rzeczy. Williams, wobec braku szans na walkę w obecnym sezonie, chce przeprowadzić restrukturyzację kluczowych działów zespołu. Zespół z Grove poszedłby tym samym drogą McLarena, który po przeprowadzeniu zmian na kluczowych stanowiskach powraca do walki w środku stawki. Z drugiej strony, taka decyzja, podjęta już w maju, może sugerować właśnie koniec prac nad bolidem przygotowanym na 2019 rok, aby przenieść zasoby ludzkie i finanse na pracę nad nowym autem na sezon 2020. Powtórzyłby się tym samym scenariusz z ubiegłego roku, gdy Williams również w maju zakończył rozwój swojej maszyny.

Z pewnością decyzja Williamsa została zaplanowana. George Russell przed weekendem na torze w Baku podkreślał w materiale nagranym przez BBC, że jego zespół przygotował trzecie nadwozie, które miało być ostatnim przygotowanym na ten sezon. Wypadek Brytyjczyka w pierwszym treningu zmusił jednak ekipę do budowy nowego elementu, aby uniknąć sytuacji, w której brakuje części zapasowych. Wygląda jednak na to, że Williams ograniczy się jedynie do budowy elementów, które mogą okazać się niezbędne.

Inżynierowie Williamsa przed GP Hiszpanii planują jednak wprowadzić kilka poprawek do bolidu FW42. Mają one dać odpowiedż na pytanie, czy stajnia ma jeszcze szansę na nadrobienie w tym sezonie zaległości do reszty stawki. Bardzo prawdopodobne jest, że to ostatnie poprawki, których zadaniem jest rozwój maszyny.

Więcej o: