F1. Lider klasyfikacji generalnej ma nadzieję, że przedłuży swój kontrakt z Mercedesem

Valtteri Bottas ma nadzieję na pozostanie w Mercedesie po sezonie 2019. Fiński kierowca podkreśla jednak, że nie rozmawiał jeszcze ze swoim zespołem na temat nowej umowy.
Zobacz wideo

Fin wrócił do ścigania w F1 na wysokim poziomie po nieudanej ubiegłorocznej kampanii i obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej z przewagą jednego punktu nad zespołowym partnerem - Lewisem Hamiltonem.

Aktualna umowa Bottasa ze stajnią z Brackley wygasa wraz z końcem bieżącego roku. W teorii Mercedes mógłby wykorzystać tę okoliczność, aby zapewnić wyścigowy fotel swemu protegowanemu - Estebanowi Oconowi.

W rozmowie z magazynem Speed Week Bottas przyznał jednak, że ma nadzieję na pozostanie w Mercedesie. - Rozmowy rozpoczną się, gdy nadejdzie właściwa chwila. Mam nadzieję, że gdy już do nich dojdzie, to nie potrwają zbyt długo. Nie omawialiśmy jeszcze tej kwestii, bo nie nadszedł na to odpowiedni czas - powiedział Fin.

Kierowca z Nastoli podkreśla, że konkurencyjne występy w czterech pierwszych wyścigach sezonu pozytywnie wpłynęły na jego pewność siebie. - Dobre wyniki na pewno umocniły wiarę w moje umiejętności. To oznaka dobrej pracy - dodał. Więcej o F1 na f1wm.pl.

Więcej o: