Polka punktuje w "damskiej F1". Historyczny wyścig

Jamie Chadwick została tryumfatorką pierwszego w historii wyścigu W Series uznawanego za "damską Formułę 1". Polka Gosia Rdest ukończyła zmagania na torze Hockenheim na dziewiątym miejscu, co oznacza, że zdobyła historyczne punkty.
Zobacz wideo

Jamie Chadwick zwyciężyła w pierwszym wyścigu w historii W Series na torze Hockenheim. Na dziewiątym miejscu zmagania ukończyła Polka - Gosia Rdest. Brytyjka, która ruszała z pole position, na pierwszym okrążeniu w nawrocie spadła na drugie miejsce, kiedy to przestrzeliła dohamowanie i znalazła się na poboczu. Wkrótce w tym samym miejscu doszło do kolizji w środku stawki, kiedy to na wilgotnej nawierzchni Megan Gilkes nie zdołała wyhamować i staranowała Emmę Kimilainen.

Dla obu zawodniczek był to koniec wyścigu, natomiast na torze ogłoszono neutralizację. Po jej zakończeniu, fotel lidera straciła Sarah Moore na rzecz Jamie Chadwick. W dalszej części zmagań na Hockenheim na drugie miejsce zdołała się przebić Alice Powell znana ze startów w GP3, natomiast podium uzupełniła Marta Garcia.

Punkty Gosi Rdest

Jedyna Polka w stawce, Gosia Rdest, finiszowała na dziewiątym miejscu zgarniając dwa punkty. 25-latka ruszała z dziesiątego pola, awansując po starcie o jedno miejsce. Po neutralizacji Rdest była już ósma, lecz w połowie zmagań zawodniczka wyraźnie zmagała się z tempem i w pewnym momencie jechała dopiero dwunasta. W końcówce jednak Polka zdołała odzyskać kilka miejsc, wykorzystując przy tym błędy rywalek.

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl

Więcej o: