Claire Williams bardzo zadowolona ze zmian w F1. Ułatwienie dla Williamsa

Zagraniczne media informują, że kolejne podzespoły dołączyły do listy standardowych elementów od sezonu 2021. Claire Williams nie ukrywa, że cieszy ją pomysł ujednolicenia części w bolidach F1.
Zobacz wideo

W ramach planu opracowanego przez Liberty Media oraz FIA, za dwa lata bolidy Formuły 1 mają być wyposażone w jednakowe elementy, które nie mają większego znaczenia dla losów rywalizacji. Na opracowanej liście znajduje się układ kierowniczy, pedały, skrzynie biegów oraz urządzenia do przeprowadzania pit stopów.

- Uważam, że ostateczny termin do publikacji tej listy to połowa bieżącego roku. Jesteśmy coraz bliżej tego. Wciąż jest kilka niedomówień dotyczących elementów, które będą nam dostarczane lub nie - powiedział Otmar Szafnauer, szef Racing Point. Według włoskiego Autosprint, kolejnymi standardowymi elementami mają być układy hamulcowe, hydraulika oraz felgi.

Jak przyznała Claire Williams, pomysł Liberty Media oraz FIA będzie dużym ułatwieniem dla jej zespołu w walce z „ekipami B”, które dysponują wsparciem fabrycznych stajni. - Jesteśmy dosyć zadowoleni z wersji przepisów zaprezentowanych kilka tygodni temu przez FIA oraz FOM. Wiem, że jest jeszcze kilka kwestii do przedyskutowania, lecz będziemy bardzo szczęśliwi, jeżeli przyjdzie moment na złożenie podpisów - twierdzi wiceszefowa Williamsa. Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: