F1. Robert Kubica ukarany podczas GP Azerbejdżanu! Kuriozalna sytuacja. Zadecydowało 9 minut

Robert Kubica został ukarany za naruszenie procedury startowej. Polak musiał przejechać przez aleję serwisową podczas GP Azerbejdżanu.
Zobacz wideo

Robert Kubica dostał karę przejazdu przez aleję serwisową już na początku wyścigu, gdyż jego bolid znalazł się na końcu alei serwisowej zbyt wcześnie przed rozpoczęciem wyścigu! Jak podał Luke Smith, dziennikarz zajmujący się F1, Williams pomylił się aż o dziewięć minut! Obowiązkowy przejazd przez aleję serwisową oznacza stratę około 20 sekund, która doszczętnie niweczy szanse Kubicy na jakikolwiek dobry wynik. Te szanse i tak nie były zbyt wielkie; FIA opublikowało raport prędkości maksymalnych oraz w wybranych punktach toru w Azerbejdżanie. Te dane pokazują, jak bardzo Williams odstaje od reszty stawki, na czym cierpią jego kierowcy: Kubica i George Russell.

Williams złamał zasadę dla Roberta Kubicy

Polak i tak wystartował z alei serwisowej, gdyż Williams złamał zasadę "parc ferme". Zespół zdecydował, że zmieni ustawienia w jego bolidzie po sobotnim wypadku w kwalifikacjach; Polak uderzył w ścianę na ósmym zakręcie. - Trzeba się zastanowić, czy może rywalizować na ciasnych torach - powiedział były kierowca F1 Max Chilton, mając na myśli stan ręki Kubicy.

Więcej o: