F1. Williams dostanie odszkodowanie za zniszczony bolid George'a Russella

Williams otrzyma odszkodowanie za zniszczony bolid Russella. Zadeklarował to w rozmowie z mediami Arif Rahimow - promotor Grand Prix Azerbejdżanu.
Zobacz wideo

Promotor Grand Prix Azerbejdżanu - Arif Rahimow zadeklarował, że Williams otrzyma odszkodowanie za zniszczone podwozie bolidu George'a Russella. Do uszkodzeń doszło w piątek, kilkanaście minut po starcie pierwszego treningu na ulicznym torze w Baku, ze względu na obluzowaną pokrywę studzienki, która uderzyła w spód konstrukcji FW42.

Claire Williams od razu zaznaczyła, że jej zespół będzie domagał się odszkodowania. - Na torze ulicznym mamy ponad 300 takich studzienek. Kilka dni przed startem wyścigowego weekendu sprawdziliśmy wszystkie pokrywy - powiedział Rahimow w rozmowie z agencją "Ria Nowosti".

Williams dostanie odszkodowanie. "Nie wiemy jeszcze jakie to będą sumy"

Azer podkreślił, że uszkodzone mocowanie jednego z wiek było "niemożliwe do dostrzeżenia gołym okiem". - Takie sytuacje po prostu się zdarzają. Mieliśmy z nimi do czynienia w Monako, Chinach i Malezji, więc nawet na permanentnych torach. Kilkukrotnie przeprosiliśmy Williamsa za to, co się stało. Koszty naprawy zniszczeń zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej. Nie wiemy jeszcze jakie będą to sumy, ale z całą pewnością zostaną one uregulowane - przyznał Rahimow. Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: