F1. Robert Kubica może wystartować z alei serwisowej. Williams myśli o złamaniu zasady "parc ferme"

Williams pracuje nad odbudową bolidu Roberta Kubicy po sobotnim wypadku w kwalifikacjach. Istnieje prawdopodobieństwo, że zespół zdecyduje się wprowadzić pewne zmiany w ustawieniach auta, co będzie skutkowało startem Polaka z alei serwisowej.
Zobacz wideo

Robert Kubica rozbił swój bolid podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej. Podczas ostatniego okrążenia polski kierowca zahaczył o barierę po wewnętrznej stronie zakrętu, po czym poleciał na wprost, uderzając w bandę z opon. Po zakończeniu kwalifikacji przyznał, że bolid Williamsa sprawował się zgodnie z oczekiwaniami, a wypadek wynikał z jego błędu.

Kubica wystartuje z alei serwisowej czy z ostatniego miejsca?

Jak informuje obecny na torze w Baku Maciej Jermakow, dziennikarz Eleven Sports, trwają pracę nad przygotowaniem bolidu Polaka do niedzielnego wyścigu. Zespół nie podjął jeszcze decyzji o ewentualnym starcie Roberta Kubicy z alei serwisowej. Jeśli ostatecznie nie zdecydują się na taki ruch, Polak wyruszy do wyścigu z ostatniego pola startowego.

Start z alei serwisowej oznaczałby, że zespół postanowił zmienić ustawienia w bolidzie Kubicy w porównaniu do ustawień z kwalifikacji, co oznaczałoby złamanie zasady "parc ferme". Zgodnie z nią, pomiędzy sobotnią a niedzielną rywalizacją, można dokonywać tylko prac konserwacyjnych, bądź niezbędnych napraw. Dopuszczalne są także korekty przedniego skrzydła.

Więcej o: