F1. Kolejna kara dla kierowcy Red Bulla. Został wykluczony z kwalifikacji

Pierre Gasly z teamu Red Bulla został wykluczony z wyników kwalifikacji. Francuz podczas swojego najszybszego okrążenia przekroczył chwilowy limit przepływu paliwa.
Zobacz wideo

Pierre Gasly został wykluczony z wyników kwalifikacji do Grand Prix Azerbejdżanu za przekroczenie limitu chwilowego przepływu paliwa, wynoszący 100 kilogramów na godzinę.

Sędziowie analizując dane z Red Bulla RB15 prowadzonego przez Francuza odnotowali, iż limit stu kilogramów paliwa na godzinę został przekroczony. Gasly miał korzystać z nielegalnego bolidu w Q1 podczas swojego najszybszego przejazdu. Kierowca uzyskał wówczas pierwszy czas - 1:41,335.

Francuz, który ostatecznie zajął piętnaste miejsce, został wykluczony z wyników kwalifikacji w Baku. Mimo to w sytuacji kierowcy niewiele zmienia decyzja sędziów, ponieważ po zignorowaniu wezwania na kontrolę techniczną w drugim treningu, Gasly już wcześniej był ukarany startem z alei serwisowej.

Kubica opowiedział o wypadku. "Kilka okrążeń wcześniej prawie zrobiłem to samo"

Robert Kubica przyznał po sobotnich kwalifikacjach, że jego samochód sprawował się zgodnie z oczekiwaniami, a wypadek wynikał z jego błędu. Polak podkreślił, że do wypadku mogło dojść już wcześniej, na wolnym okrążeniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.