Absurd goni absurd! Laweta wioząca bolid Williamsa miała wypadek [WIDEO]

Najpierw wystająca studzienka, która uszkodziła bolid Williamsa, a później kierowca lawety, który nie wziął pod uwagę wystającego dźwigu i uderzył w kładkę nad torem w Baku. Weekend F1 w Azerbejdżanie zaczął się kuriozalnie.
Zobacz wideo

W Azerbejdżanie absurd goni absurd! Laweta, która przewoziła uszkodzony bolid Williamsa, uderzyła w kładkę na torem w Baku. Kierowca lawety nie wziął pod uwagę wystającego ponad samochód dźwigu i z impetem uderzył w stalową konstrukcję.

Laweta pojawiła się na torze po tym, jak George Russell najechał na wystającą studzienkę i doszczętnie uszkodził podwozie w samochodzie Williamsa. Sesja została odwołana po tym incydencie!

Williams w dramatycznej sytuacji. Tak wyglądał wypadek Russella:

George Russell najechał na studzienkę - w Baku znajduje się tor uliczny - a z bolidu Williamsa poleciało wiele części. To bardzo duży problem dla brytyjskiego zespołu, któremu już wcześniej brakowało części zamiennych. Teraz zostanie zmuszony do wymienienia całej podłogi oraz kilku innych części aerodynamicznych. Po tym zdarzeniu sesja treningowa przed GP Azerbejdżanu została przerwana, po czym odwołana po zaledwie 22 minutach jazdy. Kolejny trening jest zaplanowany na godzinę 15. Wyścig w niedzielę o 14:10.

Więcej o: