F1. Powraca temat przejęcia Williamsa przez Dmitrija Mazepina. "To najlepszy moment na kupowanie zespołu"

W ubiegłym tygodniu pojawiły się plotki, mówiące, że Dmitrij Mazepin jest gotów do przejęcia Williamsa. - To najlepszy moment na kupowanie zespołu w Formule 1 - uważa Siergiej Worobjow, promotor Grand Prix Rosji.
Zobacz wideo

Roberto Chinchero, uznany w środowisku włoski dziennikarz, przekazał informacje o negocjacjach pomiędzy potencjalnym inwestorem a zespołem Williamsa. Jego zdaniem podczas weekendu F1 w Chinach Dmitrij Mazepin miał rozmawiać z Claire Williams o zainwestowaniu w ekipę z Grove. Rosjanin jest ojcem ścigającego się obecnie w Formule 2 Nikity Mazepina.

Rzecznik Uralkali poproszony przez RaceFans.net o komentarz, jakoby Dmitrij Mazepin próbował przejąć Williamsa, odpowiedział: "Informacje opublikowane przez media są nieprawdziwe. Uralkali nie prowadzi żadnych negocjacji dotyczących zakupu zespołu Williamsa".

Z kolei promotor Grand Prix Rosji, Siergiej Worobjow uważa, że istnieje możliwość, aby rosyjski miliarder zainwestował w Williamsa. - Nie chcę komentować plotek, ale jestem pewien, że teraz, w trakcie zmian w F1, jest najlepszy moment na przejęcie zespołu. F1 pozostanie w najbliższych latach jedną z najlepszych platform marketingowym. Posiadanie ekipy w niej może być bardzo przydatne dla każdej rosyjskiej firmy, działającej na rynkach międzynarodowych - powiedział.

Przejęcie zespołu Formuły 1 mogłoby być jego zdaniem kolejnym sukcesem, po udanej organizacji wyścigu w Soczi. - Grand Prix Rosji się obroniło i ma swoje miejsce w kalendarzu. Marzymy teraz o zespole z Rosji, który będzie walczyć o zwycięstwa, o kierowcach z Rosji, którzy będą wygrywać. Jestem pewien, że kariera Nikity Mazepina będzie się rozwijać. Nadal mam gęsią skórkę na myśl o dźwiękach rosyjskiego hymnu, granego przy okazji jego zwycięstwa w Abu Dhabi w ubiegłym roku - podkreślił Worobjow.

Więcej o: