Robert Kubica doceniony przez kibiców w głosowaniu z okazji 1000. wyścigu w historii Formuły 1

Robert Kubica został doceniony przez kibiców w głosowaniu kibiców, zorganizowanym z okazji 1000. wyścigu w historii F1. Polak zajął 3. miejsce w kategorii "Odwaga", za Nikim Laudą oraz Miką Hakkinenem.
Zobacz wideo

Nadchodzące Grand Prix Chin będzie już 1000. wyścigiem w historii Formuły 1. Z tej okazji, w mediach społecznościowych zorganizowano głosowanie na najlepszych kierowców w wybranych kategoriach. Robert Kubica został doceniony przez fanów i w kategorii "Odwaga" zajął 3. miejsce, za Austriakiem Nikim Laudą oraz Finem Miką Hakkinenem.

 

Do ciekawych rozstrzygnięć doszło także w pozostałych kategoriach. Za szybkość doceniony został Brazylijczyk Ayrton Senna, który był najlepszy także w kategorii "Mistrza jazdy w deszczu", Daniel Ricciardo okazał się kierowcą z największą charyzmą, Michael Schumacher wykazał się największą nieustępliwością na torze, a Alain Prost został kierowcą z najlepszym zmysłem taktycznym.

W najbliższą niedzielę 14 kwietnia odbędzie się jubileuszowy, tysięczny wyścig Formuły 1. W czasie Grand Prix Chin przygotowano specjalne obchody, a my przygotowaliśmy cykl Formuła 1(000), w czasie którego codziennie o 8:00 na Sport.pl i Gazeta.pl będzie można przeczytać o najważniejszych wydarzeniach z historii F1, np. o najpiękniejszym dniu Roberta Kubicy, narodzinach legendy Michaela Schumachera, czy tragicznym wypadku Ayrtona Senny.