Robert Kubica asekuracyjnie przed GP Chin. Polski kierowca dokonał wyboru

Pirelli ogłosiło dobór opon na GP Chin. George Russell i Robert Kubica otrzymają po siedem zestawów miękkich opon, przy czym Polak będzie miał w zapasie o jeden komplet więcej ogumienia C2, kosztem C3.
Zobacz wideo

Podobnie jak miało to miejsce w Australii, Pirelli dostarczy na tor w Szanghaju ogumienie wykonane z mieszanek C2 (twarde), C3 (pośrednie) i C4 (miękkie).

George Russell i Robert Kubica otrzymają po siedem zestawów miękkich opon, przy czym Polak będzie miał w zapasie o jeden komplet więcej ogumienia C2, kosztem C3. Wybór Kubicy jest dość asekuracyjny, gdyż żaden kierowca nie będzie miał mniejszej ilości opon C4 - najbardziej miękkich, które były do wyboru. Biorąc jednak pod uwagę tempo ich zużycia i problemy Williamsa pod tym względem, wybór wydaje się odpowiedni.

Reprezentanci Ferrari będą mieć zapewnionych po siedem kompletów wykonanych z mieszanki C4. Po jednym więcej dostaną zawodnicy Mercedesa, który po dwóch wyścigach przewodzi klasyfikacji konstruktorów. Z kolei Lando Norris i Carlos Sainz otrzymają do dyspozycji po dziewięć zestawów miękkich opon, najwięcej w stawce. Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: