F1. Testy w Bahrajnie. Mick Schumacher zachwycił! Robert Kubica z najmniejszą liczbą okrążeń

Robert Kubica uzyskał 13. czas podczas wtorkowych testów F1 w Bahrajnie. Polak przejechał najmniej okrążeń spośród wszystkich kierowców. Najszybszy był Max Verstappen, ale największą furorę i niespodziankę sprawił Mick Schumacher, który uzyskał drugi wynik dnia testowego.
Zobacz wideo

Kubica na tor wyjechał dopiero około 16:15, na 45 minut przed końcem dnia testowego, który rozpoczął się o godz. 8:00 (a w południe został przerwany na kilka godzin ze względu na ulewny deszcz). Polski kierowca przez trzy kwadranse zdążył przejechał 19 okrążeń. Najszybsze z nich przebył w czasie 1:33.290, co dało mu 13. wynik. Gorsi od niego byli jedynie Danił Kwiat z Toro Rosso i George Russell, kolega Kubicy z zespołu Williamsa.

W dole stawki ciekawie więc nie było, w przeciwieństwie do tego, co działo się na jej czele. Tam świetnie zaprezentowało się przede wszystkim dwóch kierowców: Max Verstappen z Red Bulla, a także Mick Schumacher, kierowca testowy Ferrari. Syn legendarnego Michaela Schumachera kilkukrotnie przeskakiwał Verstappena, ale kierowca Red Bulla ostatecznie zdołał uzyskać czas lepszy o 0.597 sekundy.

Wyniki testów F1 w Bahrajnie:

Więcej o: