F1. Zaskakujący powrót do Williamsa. Wszystko przez największy kryzys w historii

Williams potwierdził, że Sir Patrick Head powrócił do pracy w zespole w charakterze konsultanta. Brytyjczyk będzie pomagał w pracach działu technicznego.
Zobacz wideo

Head cieszy się w Williamsie statusem legendy. Jest współzałożycielem ekipy, a przez lata blisko współpracował z Sir Frankiem Williamsem, nadzorując pracę działu projektowego. Brytyjczyk pełnił w zespole różne funkcje. Przez lata piastował stanowisko dyrektora technicznego, a następnie dyrektora do spraw inżynierii. W czasie jego urzędowania team wywalczył siedem mistrzostw kierowców F1 oraz dziewięć konstruktorów. Head wycofał się z pracy na rzecz Williamsa w 2011 roku.

F1. Williams walczy z największym kryzysem w historii

Teraz Brytyjczyk wraca do stajni, aby pomóc jej uporać się z największym kryzysem w historii. Jego wkład jest o tyle istotny, iż zespół nie ma obecnie dyrektora technicznego, po tym jak na początku marca, po fatalnym starcie przygotowań do sezonu z bolidem FW42, na urlop przeszedł Paddy Lowe. W oświadczeniu przesłanym oficjalnemu portalowi Formuły 1, Williams poinformował: - Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head oferuje obecnie pewne wsparcie naszemu działowi inżynieryjnemu na bazie krótkoterminowego doradztwa. Więcej o F1 na F1wm.pl

Więcej o: