F1. Robert Kubica wydał specjalny komunikat dla kibiców. Powrót na szczęśliwy tor

Robert Kubica wydał specjalny komunikat, w którym dziękuje fanom Williamsa za wsparcie w trudnym dla zespołu momencie. Polak wraca na tor, w którym zdobył pierwsze i jedyne w swojej karierze pole position, ale tym razem pojedzie przy sztucznym oświetleniu.
Zobacz wideo

Robert Kubica za pośrednictwem oficjalnego konta Williamsa na Twitterze wydał specjalny komunikat, w którym dziękuje wszystkim kibicom za wsparcie przy bardzo trudnym początku sezonu. Polak wierzy jednak, że  tor w Bahrajnie będzie dla niego szczęśliwy. To właśnie tam Kubica zdobył swoje jedyne w karierze pole position. Tam również zajął trzecie miejsce. 

- Chcę podziękować wszystkim za wsparcie dla nas w tej trudnej chwili. Jesteśmy już w Bahrajnie, gdzie czeka nas drugi weekend wyścigowy w tym roku. Warunki będą kompletnie inne niż w Australii. Tor ma inną charakterystykę - mówi Kubica

Polak jeszcze nie miał okazji jechać w Bahrajnie przy sztucznym oświetleniu. -To jest dobry obiekt dla mnie. Mam miłe wspomnienia z nim związane. Jednak to będzie pierwszy raz, kiedy nie będę się ścigać w świetle dziennym. Od 2014 roku kwalifikacje i część wyścigu odbywają się przy włączonych reflektorach. To będzie dla mnie coś nowego - dodaje Kubica.

Więcej o: