Legenda F1 znowu w bolidzie. Hiszpan nie wytrzymał długo poza Formułą

Fernando Alonso już w przyszłym tygodniu ponownie zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1. Kierowca przed sezonem 2019 odszedł z McLarena, ale nie wytrzymał długo bez ścigania. Hiszpan pojedzie w przyszłotygodniowych testach F1 i będzie sprawdzał opony na 2020 rok.
Zobacz wideo

Fernando Alonso zakończył karierę kierowcy F1 po sezonie 2018. Hiszpan nie wytrzymał jednak długo na wyścigowej emeryturze, bo okazuje się, że pojedzie w przyszłotygodniowych testach F1 na torze w Bahrajnie. Alonso pojedzie drugim bolidem McLarena i będzie testował opony przygotowywane przez Pirelli na kolejny sezon. Oprócz McLarena drugi bolid dla Pirelli ma wystawić także Toro Rosso.

Alonso ma zostać także konsultantem zespołu i będzie pomagać w czasie nadchodzącego GP Bahrajnu. 

Hiszpański kierowca został mistrzem świata Formuły 1 w latach 2005–2006. Alonso rozpoczął karierę w 2001 roku jako trzeci najmłodszy kierowca, który wystartował w tej prestiżowej serii. Na podium w klasyfikacji generalnej stanął w sumie sześć razy - obok dwóch tytułów mistrza świata trzykrotnie zajął drugie miejsce i raz trzecie. Wraz z końcem poprzedniego sezonu zdecydował się jednak na zakończenie kariery kierowcy F1. 

W tym sezonie Alonso ma zamiar wystartować w Indycar oraz WEC. Kierowca przygotowuje się również do startu Rajdzie Dakar 2020.

Więcej o: