F1. Ferrari potwierdza test syna Michaela Schumachera po Grand Prix Bahrajnu

Zespół Ferrari potwierdził debiut Micka Schumachera za kierownicą bolidu SF90 podczas sesji testowej po Grand Prix Bahrajnu. Niemiec będzie współpracował również z zespołem Alfy Romeo.
Zobacz wideo

Syn Michaela Schumachera został na początku roku nowym juniorem stajni z Maranello. Jak potwierdzono, urzędujący czempion Mistrzostw Europy Formuły 3 zasiądzie w następny wtorek za kierownicą Ferrari, debiutując za sterami współczesnego bolidu Formuły 1. Dotychczasowe doświadczenie Niemca ogranicza się do krótkiego przejazdu Benettonem B194 w sierpniu 2017 roku.

W ramach bliskiej współpracy Ferrari oraz Alfy Romeo, 20-latek w środę przesiądzie się do bolidu C38 zespołu z Hinwil. Alfa potwierdziła również, że podczas sesji w Barcelonie skorzysta z usług Brytyjczyka - Calluma Ilotta, który będzie startował w tym roku w Formule 2.

- Oczywiście jestem bardziej niż podekscytowany i chciałbym podziękować Ferrari za podarowanie mi tej okazji - powiedział Mick Schumacher. - Nie mogę się już doczekać i jestem pewny, że to będzie świetne doświadczenie - powiedział syn Michaela Schumachera, siedmiokrotnego mistrza świata F1. Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: