Oficjalnie: Formuła 1 w TVP, ale jest poważne ograniczenie!

TVP pozyskała prawa do pokazywania wyścigów Formuły 1 w sezonie 2019! Już w niedzielę na antenie TVP Sport zostanie pokazany pierwszy wyścig w sezonie. TVP będzie pokazywać wyścigi od 45 minuty.

- Robert KubicaF1 - w TVP przez cały sezon 2019! Studio przed GP Australii już jutro o 6.00 w TVP Sport, a po nim najważniejsze momenty rywalizacji. Zawrotna prędkość, efektowne wyprzedzania, ostatnia prosta, i wielkie emocje. Sport premium w TVP. Bądźmy razem - napisał na Twitterze Jacek Kurski. 

Oznacza to, że już w niedzielę kibice będą mogli oglądać zmagania Roberta Kubicy w otwartej telewizji. Licencja będzie jednak pozwalała na pokazywanie Formuły 1 od 45 minuty trwania wyścigu. - Tylko w ten sposób TVP mogło nabyć prawa do pokazywania wyścigów Formuły - czytamy na stronie TVP Sport

- Na tę chwilę czekali wszyscy fani Formuły 1 w Polsce! Po ponad ośmiu latach przerwy do królowej motorsportu powraca Robert Kubica, który zasiądzie ze sterami bolidu Williamsa. Wszystkie wyścigi tego historycznego sezonu pokaże Telewizja Polska! Informację za pośrednictwem Twittera przekazał prezes TVP - czytamy w komunikacie na stronie sport.tvp.pl.

Pierwszy wyścig sezonu już w niedzielę o godzinie 6.10. W sobotę odbyły się kwalifikacje. Lewis Hamilton w znakomitym stylu wywalczył pole position do pierwszego. Niestety, ostatnie, 20. miejsce zajął Robert Kubica. Polak zaliczył kontakt z bandą, przebił oponę i wyleciał z toru.

Więcej o: