Oficjalny serwis F1 poświęcił miejsce dla Roberta Kubicy i zadał kibicom pytanie o Polaka. Ci nie mają wątpliwości

Daniił Kwiat i Robert Kubica. W tym roku w Formule 1 będziemy świadkami dwóch powrotów. "Który z nich będzie miał większy uśmiech na twarzy na koniec sezonu?" - pyta fanów oficjalny serwis F1.
Zobacz wideo

Daniił Kwiat po roku, Robert Kubica po ośmiu latach. W tym roku będziemy świadkami dwóch powrotów - przypomina oficjalny serwis Formuły 1. A na swoim Instagramie pyta: "Który z nich będzie miał większy uśmiech na twarzy na koniec sezonu?". Większość użytkowników pod zdjęciem obu kierowców, które zebrało ponad 65 tys. polubień, uważa, że Kubica. Ale to Rosjanin trafił do mocniejszej ekipy. Bo Toro Rosso, które blisko współpracuje z Red Bull Racing, dysponuje znacznie lepszym bolidem - nie ma takich problemów jak Williams, gdzie trafił Kubica.

 

Williams otrzymał zgodę na budowę bolidu testowego

Auto Motor und Sport informuje, że Williams otrzymał zgodę wszystkich zespołów na budowę bolidu testowego dla Pirelli. Włoski dostawca opon poprosił o stworzenie maszyny, którą będzie mógł sprawdzać ogumienie przygotowywane z myślą o rywalizacji w 2021 roku. - Inżynierowie obawiali się o niesprawiedliwe zyskanie przewagi. Ale Williams jest tak daleko od reszty stawki, że nikomu by to nie przeszkadzało - napisał Tobi Gruner. Dziennikarz Auto Motor und Sport podkreśla jednak, że jeszcze nie jest przesądzone, czy zespół Roberta Kubicy się na to zdecyduje. Williams targany jest problemami. Z zespołem pożegnał się Paddy Lowe, dyrektor techniczny ekipy. Pierwszy wyścig nowego sezonu już 17 marca - w Melbourne.

Więcej o: