F1. Ogromna zmiana w Williamsie! Paddy Lowe "bierze urlop". Odchodzi?

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe bierze urlop - informuje Autosport.com. To prawdopodobnie oznacza jego rozstanie z brytyjską stajnią. Lowe jest uważany za jednego z głównych winowajców ostatnich problemów Williamsa.
Zobacz wideo

Przyszłość Paddy'ego Lowe'a w Williamsie stanęła pod ogromny znakiem zapytania po katastrofie, jaką był początek testów przed nowym sezonem. Williams stracił dwa i pół dnia testów w Barcelonie, a bolid jest jednym z najwolniejszych, o ile nie najwolniejszy w całej stawce. W dodatku zespół złamał przepisy techniczne i musi przeprojektować bolid.

Paddy Lowe mówił w zeszłym tygodniu, że nie zamierza odchodzić mimo problemów zespołu. Twierdził, że nie należy ich przypisywać jednej osobie i nagłe zmiany personelu nie pomogłyby Williamsowi. Mimo to na tydzień przed pierwszym wyścigiem nowego sezonu w F1 prawdopodobnie odejdzie. Rzecznik Williamsa wytłumaczył Autosportowi, że Lowe "bierze urlop ze względów osobistych". Zespół nie wyjaśnił, co to dokładnie oznacza dla jego przyszłości, ale trudno sobie wyobrazić, by Lowe nadal pracował w Williamsie.

Co ważne, Lowe jest nie tylko dyrektorem, ale ma również udziały w Williamsie. Lowe był krytykowany już po poprzednim sezonie, w którym kierowcy Williamsa zdobyli zaledwie siedem punktów. Bolid miał głównie problemy z aerodynamiką, co przełożyło się na najgorszy wynik w historii tego zespołu. Bolid został zaprojektowany i zbudowany pod okiem Lowe'a, który na początku 2017 roku przeszedł do stajni z Grove z Mercedesa.

Kubica i Russell narzekają na bolid Williamsa

Robert Kubica stwierdził, że przez zamieszanie z testami jest gotowy do nowego sezonu w zaledwie "20 procentach". Jego partner George Russell przyznał, że Williams jest zdecydowanie najwolniejszy w całej stawce.

Więcej o: