F1. Williams zaprezentował kask Roberta Kubicy na ten sezon. Szczególne barwy

Williams pochwalił się na swoim oficjalnym koncie na Instagramie zdjęciem kasku, którego używać będzie w nadchodzącym sezonie Robert Kubica. Nie zabrakło w nim biało-czerwonych barw, z którymi Polak ściga się niemal od początku swojej kariery.
Zobacz wideo

Williams pochwalił się na swoim profilu na Instagramie zdjęciem kasku, w jakim ścigać się będzie Robert Kubica. Nie zmienił się on znacznie w porównaniu do tego, z którego korzystał w ubiegłym sezonie. Przede wszystkim pojawił się na nim logotyp Orlenu, nowego sponsora ekipy. Zniknęły natomiast granatowo-czerwone pasy, związane z Martini, które z końcem ubiegłorocznej rywalizacji zakończyło współpracę z zespołem.

 

Na kasku musiała znaleźć się flaga Polski. Kubica od samego początku swojej kariery w motorsporcie umieszcza ją w widocznym miejscu, jednak co roku nieco zmienia jej wygląd. Pozostałe elementy hełmu pozostały w tradycyjnych barwach, w których Polak ścigał się co roku.

Trudno znaleźć lepiej przygotowanego kierowcę od Kubicy

Claire Williams, szefowa Williamsa, doceniła ciężką pracę, którą włożył Robert Kubica, aby wrócić do F1 po 8 latach przerwy. Podkreśliła również, że trudno byłoby znaleźć kierowcę lepiej przygotowanego do startów od Polaka.

Więcej o: