Robert Kubica: Dla Williamsa wyścigi będą jak testy. Mamy duże opóźnienie

Robert Kubica dał jasno do zrozumienia, iż pierwsze wyścigi sezonu 2019 będą w praktyce dla Williamsa kolejnymi sesjami testowymi.
Zobacz wideo

Ze względu na opóźnienie w budowie bolidu Williams nie mógł zrealizować optymalnego programu przygotowań do nadchodzących mistrzostw. W piątek pojawiły się kolejne problemy – tym razem związane z brakiem części zamiennych do wyeksploatowanego bolidu. Przez to Robert Kubica nie mógł zebrać wartościowych danych oraz wykonanie dłuższych przejazdów.

„Pierwszy wyścig po ośmiu latach przerwy – bez wykonania odpowiedniej pracy na testach – będzie trudny. Takie są realia. Nie mogę zrobić nic więcej, niż przygotować się do niego tak dobrze, jak to możliwe. Prawdopodobnie dobiłem do dwudziestu procent tego, co powinienem wiedzieć i zrobić podczas tych testów. Zobaczymy” – powiedział Kubica podczas spotkania z dziennikarzami.

„Mój najdłuższy przejazd nie przekroczył piętnastu okrążeń. Z tego względu jest wiele znaków zapytania. Tak wygląda nasza sytuacja. Wykonaliśmy maksimum z tym, co mieliśmy do dyspozycji”.

„Są pewne pozytywy. Mój ostatni prawdziwy przejazd, gdy mogłem dobrze wyczuć bolid, wykonałem w środę po południu. Pierwszy przejazd, gdy byłem miło zaskoczony jego pracą. Pewność wzrosła, ale później zniknęła, bo bolid nie był we właściwej formie” – zaznaczył kierowca Williamsa.

Robert Kubica: Wyścigi będą dla Williamsa podobne do testów

Zapytany o to, czy pierwsze wyścigi sezonu będą dla Williamsa podobne do zimowych testów, Kubica odparł: „Niestety, sądzę, że tak. Mamy duże opóźnienie. Niektóre z dzisiejszych problemów były konsekwencjami pracy w pośpiechu. Gdy masz problem ze zbudowaniem bolidu na czas, to automatycznie będziesz miał problem z częściami zamiennymi. Dzisiaj musieliśmy wymienić pewne części, ale nie mogliśmy tego zrobić. Wykonaliśmy maksimum z tym, co mieliśmy do dyspozycji. To maksimum jest jednak niewystarczające, bo bolid był daleki od optymalnej formy”. Więcej o F1 na F1wm.pl