F1. Syn Michaela Schumachera może przetestować bolid Alfa Romeo

Mick Schumacher, syn Michaela Schumachera, 7-krotnego mistrza świata F1, może przetestować bolid Alfa Romeo podczas testów debiutantów. Taką informację przekazał Frederic Vasseur, szef zespołu.
Zobacz wideo

Mick Schumacher, mistrz Formuły 3, serii przygotowującej młodych kierowców do startów w królowej sportów motorowych, może wziąć udział w testach debiutantów wraz z zespołem Alfa Romeo. Niemiecki zawodnik jest członkiem akademii kierowców Ferrari, a ekipa Alfa Romeo jest zespołem ściśle współpracującym ze stajnią z Maranello. Frederic Vasseur, szef zespołu, potwierdził, że Schumacher jest z jedną opcji, nad którą się zastanawia. - Jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić, ale będziemy rozmawiać z Ferrari i ustalać program, który będziemy realizować - stwierdził Vasseur. 

- Jeśli chodzi o test debiutantów, z pewnością jest gotowy. Co do reszty, zobaczymy po teście, jeśli do niego dojdzie. Ale trzeba go prowadzić krok po kroku - stwierdził szef zespołu, zapytany czy Schumacher jest gotowy do jazdy na tym poziomie. Niemiec jest jednym z kierowców spełniających podstawowy warunek FIA [Międzynarodowej Federacji Samochodowej], czyli osiągnięcie 40 punktów za sukcesy w seriach juniorskich, aby otrzymać superlicencję, pozwalającą na jazdę w F1. - On już ma 40 punktów. Nie mamy zbyt wielu kierowców, którzy je mają. Jesteśmy w zupełnie odmiennej sytuacji, kiedy było ich aż za dużo - podkreślił Vasseur.

George Russell z szóstym czasem w porannej sesji wtorkowych testów

George Russell uzyskał szósty czas podczas porannej sesji wtorkowych testów na torze F1 w Montmelo. Najszybsze okrążenie 21-latek przejechał w 1:19.662. Pierwszy był natomiast Pierre Gasly, który uzyskał czas 1:18.647. Postawa Russella, a przede wszystkim bolidu ekipy z Grove dała nadzieję, a właściwie jej promyk, na pozytywne wyniki w nadchodzącym sezonie.

Więcej o: