F1. George Russell: Musimy z Kubicą współpracować, a nie rywalizować

George Russell przyznał, że musi współpracować z Robertem Kubicą, by wyciągnąć Williamsa ze sportowego kryzysu. - Nie możemy i nie chcemy być rywalami - powiedział Brytyjczyk w rozmowie ze stacją Eleven Sports.
Zobacz wideo

Stajnia z Grove w 2018 roku zanotowała najgorszy sezon w swojej historii, kończąc go na ostatnim, dziesiątym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów. Z kolei przygotowania do tegorocznej kampanii nie zwiastują, by Williams dokonał przełomu i zbliżył się do zespołów środka stawki. Ekipa rozpoczęła testy modelu FW42 dopiero pod koniec trzeciego dnia pierwszej tury, osiągając łączny przebieg na poziomie 88 okrążeń. Zdaniem kierowcy Williamsa - George'a Russella - w obecnej sytuacji on oraz jego partner Robert Kubica muszą skupić się na pomocy ekipie, aniżeli wewnętrznej rywalizacji.

- Nie możemy i nie chcemy być rywalami - powiedział Brytyjczyk w rozmowie ze stacją Eleven Sports. - Nie możemy walczyć ze sobą o dziewiętnastą pozycję. Chcemy pomóc Williamsowi osiągnąć coś więcej. To nie wypali, jeżeli będziemy ze sobą walczyć. Musimy współpracować - podkreślał kilka razy Russell.

Russell dodawał również, że po pierwszych okrążeniach za kierownicą Williamsa FW42 ma pozytywne wrażenia. - Dobrze czułem się w bolidzie. Wydawał się być zbalansowany. Ale nie możemy powiedzieć zbyt wiele: jeszcze nie odkryliśmy limitów. Wciąż musimy dokonać optymalizacji w wielu obszarach, ponieważ wszystko zostało zrobione na ostatnią chwilę - dodał 21-latek dla Auto Hebdo.

Williams podał harmonogram prac na drugą turę testów

Williams, który nie zdążył przygotować bolidu na pierwszą turę testów, musi teraz próbować nadrobić stracony czas. W opublikowanym przez zespół harmonogramie, Robert Kubica zasiądzie za kierownicą bolidu w środę oraz w piątek. Dzień przed Polakiem testować będzie George Russell, który taką możliwość otrzyma także w czwartek. Williams podkreśla jednak, że plan może ulec zmianie, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja na torze w Montmelo pod Barceloną. - Australia jest na wyciągnięcie ręki, a rzeczy do przygotowania jest sporo. Ja skończyłem pierwszy tydzień testów, ale po tym tygodniu wiem tyle, ile wiedziałem wcześniej - powiedział kilka dni temu Kubica.

Więcej o: