F1. Robert Kubica rozczarowany. "Ten tydzień nic dla mnie nie wniósł"

Robert Kubica brał udział w czwartek w testach Formuły 1 w Barcelonie. Polski kierowca uzyskał najgorszy czas (1.21,542). - Ten tydzień nic dla mnie nie wniósł, co jest trochę słabe - przyznał Kubica w rozmowie z Eleven Sports.
Zobacz wideo

Testy w Barcelonie nie przebiegły po myśli zespołu Williams. Brytyjski team początkowo musiał czekać na bolid, który nie był gotowy. W środę na torze pojawił się George Russell, a w czwartek Robert Kubica. Obaj wykręcili najgorsze czasy w stawce. Polak jest świadom tego, że aktualne problemy Williamsa mogą mieć wpływ na początek nadchodzącego sezonu Formuły 1. - Okres, w którym się znaleźliśmy, nie jest łatwy. Zespół będzie się starał wyjść na prostą, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Będzie trzeba nad nimi popracować. Czeka nas trudne zadanie, a konsekwencje będą ciągnąć się przez dłuższy czas. Wiedzieliśmy to przed sezonem, ale oczywiście to opóźnienie i problemy z nim związane nie ułatwiają zadania - przyznał polski kierowca w rozmowie z Eleven Sports.

Robert Kubica rozczarowany

Wyścig inaugurujący nowy sezon już 17 marca w Australii. - Australia jest na wyciągnięcie ręki, a rzeczy do przygotowania jest sporo. Ja skończyłem pierwszy tydzień testów, ale po tym tygodniu wiem tyle, ile wiedziałem wcześniej. Czyli tyle, co nic. Ten tydzień nic dla mnie nie wniósł, co jest trochę słabe - stwierdził Kubica.

Sytuacja w Williamsie jest nerwowa. Szefowa teamu Claire Williams nie chciała publicznie przyznać, kto jest odpowiedzialny za opóźnienie. - To zawstydzające, przepraszam kibiców, George'a i Roberta - powiedziała.

Więcej o: