F1. Williams po południu praktycznie nie testował. Obydwaj kierowcy na końcu tabeli

Niemiec Nico Hulkenberg z Renault okazał się najszybszy podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów F1 na torze w Montmelo pod Barceloną. George Russell z powodu problemów z bolidem, przejechał po południu tylko 12 okrążeń, ale był szybszy od Roberta Kubicy.
Zobacz wideo

Od samego początku, tuż po wywieszeniu zielonej flagi kierowcy wyruszyli na tor. Doszło do kilku zmian w zespołach - za kierownicami swoich bolidów F1 zasiedli nieobecni rano: Valtteri Bottas w Mercedesie, Nico Hulkenberg w Renault, Kevin Magnussen w Haasie oraz George Russell w Williamsie. Ten ostatni dość długo ociągał się z wyjazdem na tor, ponieważ pojawił się na nim dopiero po godz. 16:00, a więc ponad dwie godziny po rozpoczęciu sesji. Przed godz. 17:00 najlepszy czas ustanowił kierowca Renault - Nico Hulkenberg, który osiągnął 1:17.393. Po kilku minutach jego bolid zatrzymał się na torze z powodu awarii, która przedwcześnie testy dla jego ekipy. 

Po powrocie do rywalizacji czasy najlepszych pozostały bez zmian. Zmieniała się za to ilość przejechanych okrążeń. Najlepszy pod tym względem był kierowca Alfa Romeo - Antonio Giovinazzi, którego licznik zatrzymał się na 155 okrążeniach. Nieco gorzej wypadli kierowca Red Bulla, Pierre Gasly, który przejechał 146 okrążeń, oraz Charles Leclerc z Ferrari z wynikiem 138 kółek. Najgorzej za to spisywało się Renault, które przejechało za sprawą Hulkenberga i Daniela Ricciardo łącznie 58 okrążeń, oraz Williams, który za sprawą jeżdżącego rano Roberta Kubicy oraz George'a Russella przejechał 65 kółek. Brytyjczyk okazał się z czasem 1:20.997 szybszy od Roberta Kubicy o przeszło pół sekundy. Nie zmienia to faktu, że obydwaj zamknęli tabelę wyników.

Na 8 minut przed zakończeniem dzisiejszych jazd konieczne było wywieszenie czerwonej flagi, spowodowanej problemami Giovinazziego, który zatrzymał się na wyjeździe z alei serwisowej. Udało się sesję jeszcze wznowić, jednak kilka minut później kierowca Alfa Romeo ponownie zatrzymał się na torze, ostatecznie kończąc pierwszą turę testów F1.

Wyniki czwartkowych testów na torze w Montmelo pod BarcelonąWyniki czwartkowych testów na torze w Montmelo pod Barceloną screen ze strony F1.com

W poniedziałek rusza druga tura przedsezonowych testów. Sesja rozpocznie się punktualnie o godz. 9:00, również na torze w Montmelo pod Barceloną. Testy potrwają do czwartku. Można się spodziewać, że wtedy poznamy realne tempo czołowych zespołów, podczas planowanych prób tempa kwalifikacyjnego oraz wyścigowego. Relacje na sport.pl.