F1. Claire Williams: "Możemy tylko prosić naszych fanów o wybaczenie"

Wiceszefowa zespołu Roberta Kubicy, Claire Williams, wreszcie skomentowała sprawę nieprzygotowania bolidu Williamsa na pierwsze dni testów w Barcelonie. - Powiedzieć, że to były straszne dni, to za mało - twierdzi.
Zobacz wideo

Williams wyjechał na tor kilkanaście minut po godzinie 14, a równo o 15 do mediów wyszła Claire Williams, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami po kompletnie straconych dwóch dniach testów przedsezonowych. – To trudna sytuacja dla wszystkich, zawstydzająca, a nawet żenująca. Rozmawiałam z naszymi kierowcami Georgem i Robertem, którzy są tutaj od poniedziałku, wytłumaczyłam im całą sytuację. Możemy tylko prosić naszych fanów o przebaczenie – powiedziała wiceszefowa Williamsa w rozmowie z dziennikarzami.

Na pytania, dlaczego samochód przyjechał do Barcelony dopiero w środę rano Claire Williams odpowiedziała: - Musieliśmy upewnić się, że mamy najlepszy samochód, jaki mogliśmy zbudować. To dlatego opóźniliśmy jego przylot aż do środy.

Wiceszefowa Williamsa przyznała również, że atmosfera w zespole nie jest najlepsza. – W tej chwili jest dość dziwnie. To był trudny czas dla wszystkich, nie możemy też zlekceważyć głosów rozczarowania, które się pojawiają w naszej drużynie – dodała Williams.

Dziennikarz RTL zapytał nawet Williams, czy zespół zdąży przygotować dwa bolidy na pierwszy wyścig w Australii. - Tak, zdążymy. Będą dwa bolidy, a nawet zapas - potwierdziłą wiceszefowa teamu.

Claire odniosła się również do plotek o odejściu Paddy'ego Lowe'a, który odpowiadał za koordynację przygotowań bolidu na sezon 2019. – Wiem, że były różne głosy, ale w tym momencie nie koncentrujemy się na tym, kto popełnił błędy. Chcemy wyjść z tej sytuacji. Chcemy skupić naszą energię na rozwijaniu samochodu, a nie szukaniu winnych – dodała.

Wiele wskazuje również na to, że jutro od rana do bolidu wsiądzie Robert Kubica, który będzie miał okazję przetestować kilka nowych elementów aerodynamicznych. - Kilka części doleci do nas także dzisiaj późnym wieczorem, dlatego jutro zaczniemy testować naszą aerodynamikę.

Williams poinformował także, ze zaplanowana na środę konferencja Paddy’ego Lowe’a została odwołana.

Więcej o: