F1. Williams kompletnie zawiódł. Co zrobił Robert Kubica? Wsiadł na rower i odjechał

Williams nie zdążył przygotować bolidu na pierwsze dwa dni testów F1. Robert Kubica pojechał na trening rowerowy, a w padoku mówi się, że Williams nie będzie gotowy w tym tygodniu.
Zobacz wideo

Niestety potwierdziły się złe informacje dotyczące Williamsa. Wiceszefowa zespołu Claire Williams poinformowała, że bolid FW42 pojawi się na torze najwcześniej w środę. Nie powiedziała przy tym, że będzie to środa, ale że najwcześniej w ten dzień ujrzymy kierowców Williamsa na torze w Montmelo. Warto przy tym zauważyć, że bolidu FW42 nadal nie ma w Montmelo. Samochód jest przygotowywany w fabryce Williamsa, a jeśli wszystko będzie gotowe, to w ekspresowym tempie zostanie dostarczony do Montmelo pod Barceloną. Williams przywiózł jednak maszynę z poprzedniego sezonu, a ta została wyposażona w kilka nowych części, jak choćby przednie i tylne skrzydła. Nic nie wskazuje jednak na to, by to ona miała wyjechać na tor.

Nic się nie dzieje, wszyscy się nudzą

O ile we wszystkich teamach biorących udział w testach trwa gorączkowe przynoszenie opon używanych do jazd, a pracownicy zespołu z uwagą obserwują to co, dzieje się na torze, to w Williamsie nie dzieje się praktycznie nic. Mechanicy rozmawiają między sobą w paddocku lub siedzą w tzw. hospitality, a kierowcy pozują do zdjęć i rozdają autografy.
Robert Kubica też wyszedł do fanów, ale widać było, że stara się robić dobrą minę do złej dyspozycji swojego zespołu. Chyba najmilszym akcentem dnia dla polskiego kierowcy, był za to moment, gdy Polak dostał pamiątkowy fotoalbum przygotowany przez grupę kibiców, która od blisko 10 lat jeździ za Kubicą.

Bez testów, więc na rower

Około godziny 13 potwierdziły się również poranne doniesienia ze stajni Williamsa, które mówiły, że nie uda się przygotować bolidu na wtorek.
W tym samym czasie Robert Kubica wskoczył w dres, wsiadł na swój rower i pojechał na trening wokół toru. Złośliwi kibice od razu stwierdzili, że rower to jedyna rzecz, która w Williamsie jeździ.

Co dalej z testami?

Williams opublikował nowy harmonogram jazd! Wiele wskazuje na to, że bolid FW42 przyjedzie do Barcelony najwcześniej we wtorek wieczorem. Z testów w tym tygodniu został wyłączony kierowca testowy Nicholas Latifi.

Potwierdziły się złe informacje dotyczące Williamsa. Wiceszefowa zespołu Claire Williams poinformowała, że bolid FW42 pojawi się na torze najwcześniej w środę. Samochód jest przygotowywany w fabryce Williamsa, a jeśli wszystko będzie gotowe, to w ekspresowym tempie zostanie dostarczony do Montmelo pod Barceloną. Najwcześniej może to się jednak stać dopiero we wtorek wieczorem, a w paddocku pojawiły się nawet informacje, że dostarczenie samochodu może odbyć się dopiero w środę, co oznacza, że zespól może stracić kolejną część testów.

Kiedy pojedzie Kubica?

W związku z nowymi informacjami Williams opublikował kolejny harmonogram jazd kierowców. Okazuje się, że w tym tygodniu nie będzie jeździł Nicholas Latifi, który miał wykupić możliwość udziału w testach na torze pod Barceloną. Williams zdecydował, że George Russel pojedzie w środę rano, a Robert Kubica wejdzie do bolidu po przerwie obiadowej. To teoretycznie dobra informacja, bo gdyby Williamsowi nie udało się dostarczyć i przygotować bolidu na poranną sesję, to wiele wskazuje na to, że Polakowi uda się choć trochę pojeździć i zebrać ważne dane dla inżynierów. W czwartek sytuacja ma się zmienić i Robert Kubica wejdzie do bolidu o 9 rano, z kolei George Russel wystartuje po przerwie obiadowej.

Williams zdecydował również o odwołaniu wszystkich aktywności medialnych, które były zaplanowane na wtorek. Konferencja Claire Williams jest planowana jest dopiero na środę o godzinie 15.10.

Więcej o: