F1. Williams odwołuje zaplanowany na sobotę dzień filmowy. Inni też mają problemy z budową bolidu

Potwierdziły się informacje o problemach z budową bolidu, którym ma ścigać się w nadchodzącym sezonie Robert Kubica. Claire Williams, szefowa zespołu, poinformowała, że z powodu opóźnień odwołany został zaplanowany na sobotę dzień filmowy.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach sporo mówiło się o problemach zespołu Williamsa, który jako ostatni podał termin prezentacji swojego bolidu. W poniedziałek zaprezentowane zostały nowe barwy oraz sponsor tytularny ekipy. Nie pojawiły się natomiast żadne zdjęcia nowej konstrukcji, przygotowywanej na nadchodzący sezon, która ma zostać odsłonięta pierwszego dnia testów. To mogło wskazywać na opóźnienia w pracach przy bolidzie, którym ma ścigać się Robert Kubica.

Ostatecznie zdecydowano, aby odwołać zaplanowany na sobotę dzień filmowy. - Mieliśmy bardzo napięty program zimą. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby nie uruchamiać naszego bolidu już podczas dnia filmowego, aby maksymalnie wykorzystać czas w fabryce przed wyjazdem do Barcelony na pierwszy dzień testowy, czyli 18 lutego - powiedziała Claire Williams portalowi racefans.net. 

Jak się jednak okazuje, podobne problemy ma także zespół Renault. - Planowaliśmy wyjechać na pierwsze przejazdy podczas sobotniego dnia filmowego, które mogą, ale nie muszą mieć miejsca, jak zamierzaliśmy. W tym momencie nie jesteśmy pewni niczego - powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault. - Jest bardzo ciasno, jeśli chodzi o terminy, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie pojawić się na testach.

Więcej o: