F1. Renault zaprezentowało nowy bolid i przedstawiło nowego kierowcę

Zespół Renault zaprezentował grafiki komputerowe, pokazujące jak będzie wyglądać ich bolid przygotowany na sezon 2019. Do ekipy dołączył w tym roku Daniel Ricciardo, który ma pomóc w walce o zwycięstwa.
Zobacz wideo

Renault zaprezentowało grafiki przedstawiające bolid R.S.19. W prezentacji w siedzibie zespołu wzięli udział prezes Renault Sport – Jerome Stoll, dyrektor zarządzający Renault w F1 – Cyril Abiteboul, a także kierowcy wyścigowi: Daniel Ricciardo oraz Nico Hulkenberg.

To czwarty bolid przygotowany przez francuski koncern od czasu powrotu do serii Grand Prix z fabrycznym zespołem w 2016 roku. Ekipa krok po kroku zmierza ku walce o miejsca w ścisłej czołówce, inwestując w rozwój infrastruktury oraz zatrudniając nowych pracowników. Znaczącym wzmocnieniem ekipy było pozyskanie Marcina Budkowskiego, który od wiosny 2018 roku odpowiada za budowanie stabilnej i efektywnie działającej struktury organizacyjnej. Do zespołu w tym sezonie dołączył Daniel Ricciardo, co ma potwierdzać wysokie aspiracje teamu.

Renault ujawniło, że na sezon 2019 przygotowało zupełnie nowy bolid. Jedynym elementem przeniesionym z modelu R.S.18 jest układ wspomagania kierownicy. W Viry trwały z kolei prace nad udoskonaleniem jednostki napędowej. Celem inżynierów była poprawa osiągów i niezawodności silnika. Jak podkreślają szefowie Renault, sezon 2019 jest pierwszym etapem "fazy ataku", która ma zaprowadzić ekipę do walki o mistrzowskie tytuły. Koncern wiąże duże nadzieje z zatrudnieniem Ricciardo, który podpisał z zespołem dwuletnią umowę, mającą opiewać na kwotę 60 milionów dolarów.

„Zastanawialiśmy się, czy lepiej przeznaczyć pieniądze na bolid czy kierowców? Sądzę, że doszliśmy do punktu, w którym możemy rozsądnie inwestować w oba te obszary” – przekonywał Abiteboul. Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.