F1. Robert Kubica ocenił kolegę z zespołu. Mocno mu zaimponował

- George Russel zaimponował mi swoją wiedzą techniczną - powiedział Robert Kubica o swoim koledze z zespołu Williamsa.
Zobacz wideo

Robert Kubica wrócił do Formuły 1 po dziewięciu latach przerwy. W nowym sezonie zespół Williamsa postawił na Polaka oraz na 20-letniego Goerga Russela.

- Kiedy dostałem się do F1, młodzi musieli uczyć się Formuły 1. Ci, którzy teraz do niej wchodzą, są znacznie lepiej przygotowani niż byliśmy my 10 czy 15 lat temu. Pracują ściśle z zespołami F1 w swoich programach juniorskich i wiedzą o wiele więcej, niż my wiedzieliśmy. I muszę powiedzieć, że George zaimponował mi swoją wiedzą techniczną i innymi rzeczami - powiedział Kubica cytowany przez portal racefans.net..

To dobra wiadomość dla Williamsa, który planuje odbić się od dna. Obaj kierowcy dysponują dużą wiedzą techniczną i na pewno będą pomagali inżynierom w pracy przy bolidach, czego w zeszłym sezonie nie robili Sirotkin i Stroll.

Pierwsza poważna próba przed Kubicą już 18 lutego. Wtedy to rozpoczną się zimowe testy F1 w Barcelonie. Nowy sezon rusza z kolei miesiąc później. 18 marca na torze Albert Park w Melbourne odbędą się zawody Grand Prix Australii.

Więcej o: