Mark Webber jest zaniepokojony wizją powrotu Roberta Kubicy do F1. "Nie powinien się irytować"

Mark Webber, były kierowca Red Bull Racing, jest sceptycznie nastawiony do powrotu Roberta Kubicy do F1. - Jest kilka pytań, na które nie znamy jeszcze odpowiedzi.
Zobacz wideo

Robert Kubica powraca do ścigania w F1 wraz z początkiem sezonu 2019. Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe, na łamach "Autosportu" mówił, że w zespole wszyscy są pewni, że Polak jest kierowcą z absolutnego topu. Nie wszyscy jednak są tego samego zdania. Mark Webber jest nieco zaniepokojony wizją powrotu Kubicy. - W niektórych sytuacjach, takich jak jazda po mokrym torze czy aquaplaning, prowadzenie bolidu może trudne. Mam tylko nadzieję, że Robert nie będzie się irytować z powodu ograniczeń w ruchu jego prawej ręki - powiedział Webber stronie WTF1.com

Pomimo obaw o stan fizyczny Polaka Webber jest pewien, że Kubica jest fantastycznie przygotowany do powrotu. - Jeśli chodzi o przygotowanie mentalne, nie mam żadnych obaw. Robert jest w najwyższej dyspozycji i będzie chciał się z pewnością wykazać. To najważniejsza rzecz, choć nie musi już nikomu udowadniać swojej wartości - podkreślił Webber. Po raz pierwszy w historii będzie można obserwować na żywo relację z przedsezonowych testów F1 na torze pod Barceloną - taką możliwość przygotuje dla fanów brytyjska TV Sky Sports. Relacja będzie także dostępna w płatnej usłudze, F1 TV Pro.