Będzie można oglądać testy F1 i Roberta Kubicy w tv! Na razie tylko w Wielkiej Brytanii

Po raz pierwszy w historii będzie można obserwować na żywo relację z przedsezonowych testów F1 na torze pod Barceloną - taką możliwość przygotuje dla fanów brytyjska TV Sky Sports.
Zobacz wideo

Do tej pory żadna stacja nie pokazywała relacji na żywo z przedsezonowych testów F1, co wiązało się tylko ze śledzeniem czasów i relacji tekstowych. W tym roku jednak brytyjska TV Sky Sports będzie przeprowadzać relację z każdego dnia zimowych prób. Fani, którzy nie wybiorą się do Barcelony, będą mogli śledzić transmisje już od godz. 14:00 czasu polskiego, kiedy rozpoczynać się będzie popołudniowa część pracy kierowców i zespołów.

W ramach testów, które odbędą się w dniach 18-21 lutego, Sky Sports pokaże nie tylko przejazdy bolidów po torze, ale będzie także rozmawiać z kierowcami i szefami zespołów. Po zakończeniu jazd o godz. 18:00, eksperci przez godzinę będą analizować wyniki i wyciągać wnioski o możliwym układzie stawki w nadchodzącym sezonie. Widzowie łącznie będą mogli obejrzeć 20 godzin transmisji z Barcelony. Wcześniej pojawiały się już pogłoski o relacji z testów w płatnej usłudze F1 TV Pro, więc istnieje szansa, że tam również będzie taka możliwość. Na ten moment ta informacja nie jest jednak potwierdzona.

Poznaliśmy kalendarz na sezon 2019

FIA ogłosiła już oficjalny kalendarz startów na sezon 2019. Zgodnie z przewidywaniami, nie doszło w nim do żadnych istotnych zmian. Dzięki przyspieszeniu startu kampanii i wydłużeniu jej do pierwszego dnia grudnia udało się uniknąć organizowania trzech wyścigów tydzień po tygodniu.